Tylko dokładne trafienia
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Szukaj w postach
Szukaj na stronach
Filtruj po kategoriach
Bez kategorii
e-Planszówka
Felieton
Gry dla dwóch
Gry ekonomiczne
Gry imprezowe
Gry jednoosobowe
Gry kafelkowe
Gry karciane
Gry kooperacyjne
Gry logiczne
Gry strategiczne
Kącik opowieści
Paski
Planszówkowa Lama
Recenzja
Relacja
TheFoTB prezentuje
Tiny Wooden Pieces
Top10
Unsorted
Up To 4 Players
Loading Quotes...

Gangi Nowego Jorku – Przecież na ulicach nie może być spokojnie!

Po ostatnim seansie Luke’a Cage’a opływającym wręcz gangsterskim klimatem, dostaliśmy do redakcji grę w podobnej atmosferze. Gangi Nowego Jorku to niewielka gra. Znajdziemy tutaj, swego rodzaju, wyścig szczurów, o koronę władcy podziemnego półświatka. Natomiast to, w  jaki sposób przebiegniemy trasę, zależy od nas. Możemy to zrobić na spokojnie, awansując, znajdując kolegów lub podczas agresywnych negocjacji.

Mechanika

Talia składa się wyłącznie z 8 różnych rodzajów kart, a każda przedstawia gang. Wszyscy gracze na start dostają trzy różne karty i to właśnie tym gangom będziemy kibicować. Następnie z kilku kart robimy podporę ,,piramidy”, której ukończenie (czyli postawienie ostatniego gangstera na górze) kończy rozgrywkę. W swojej turze będziemy mogli awansować wybranego gangstera w piramidzie (by zajął docelowo wyższą pozycję) lub zabić innego gangstera. Tak jak już wspomniałem, gra skończy się jak piramida się zapełni, a karty gangsterów w górnych rzędach będą wskazywać ile punktów zwycięstwa dostaniemy (kto zdobędzie najwięcej wygrywa).  Wprawdzie gra rządzi się kilkoma dodatkowymi mikrozoasadami, ale tak na dobrą sprawę tutaj mamy większość.

Co gangstera wyróżnia?

W grę śmiga się przyjemnie, zasady są proste, a cała rozgrywka idzie szybko. Mamy tutaj trochę do czynienia z podobną zależnością co w Pędzących Żółwiach czyli do połowy rozgrywki staramy się by wszystkie gangi były na równi, dopiero potem stawiamy na lekkie wspomaganie naszych faworytów. Przyznam, że przez pierwsze dwie gry byłem negatywnie nastawiony i nie potrafiłem dostrzec pozytywów tego tytułu. Na szczęście z każdą kolejną rozgrywką, można zobaczyć coraz więcej i gra się zdecydowanie lepiej. Widzimy co robić, kiedy zabijać i przede wszystkim jak zmylić naszych przeciwników.

Wykonanie i instrukcja

Absolutnie nie mam tutaj żadnych zarzutów. Wykonanie stoi na wysokim poziomie, kart nie trzeba koszulkować, a instrukcja spisana jest przyzwoicie.

Podsumowanie

Ta mała, ale jednocześnie duża gra jak za swoją cenę spełnia rolę przerywnika między cięższymi tytułami i jednocześnie grę, którą możemy przynieść na tak zwane ,,luźne granie” bez obawy, że się nie spodoba. Przy czym warto faktycznie zagrać z dwa razy, bo pierwsza rozgrywka może dać mylną opinię!

Plusy

  • Wykonanie
  • Dzielnice w których dzieje się akcja gry
  • Szybka rozgrywka
  • Podobieństwa do Pędzących Żółwi
  • Z każdą kolejną grą jest coraz ciekawiej

Minusy

  •  Pierwsze dwie rozgrywki mogą zniechęcić

Dziękujemy wydawnictwu FoxGames za egzemplarz do recenzji

Artur

Mam na imię Artur. Planszòwkami zagrywam się od 8 lat, bo jakoś tak czas przy nich szybciej leci... No wiecie: Wpadłem na chwile, zostałem na dłużej, a teraz mówią do mnie: "szybciej, bo czekam na swoją turę!". Preferuję gry kooperacyjne i kolekcjonerskie gry figurkowe.

Do moich zainteresowań wchodzą też komiksy o amerykańskich superbohaterach, fantastykaoraz anime.

Latest posts by Artur (see all)