Tylko dokładne trafienia
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Szukaj w postach
Szukaj na stronach
Filtruj po kategoriach
Bez kategorii
e-Planszówka
Felieton
Gry dla dwóch
Gry ekonomiczne
Gry imprezowe
Gry jednoosobowe
Gry kafelkowe
Gry karciane
Gry kooperacyjne
Gry logiczne
Gry strategiczne
Kącik opowieści
Paski
Planszówkowa Lama
Recenzja
Relacja
TheFoTB prezentuje
Tiny Wooden Pieces
Top10
Unsorted
Up To 4 Players
Loading Quotes...

Kiwi: Leć, nielocie, leć! – Nielot, a może as przestworzy?

Zawsze, gdy myślę, że nic w dziedzinie gier zręcznościowych mnie nie zdziwi, wydawnictwa postarają się coś zdziałać Po ostatnim hicie Flick 'em up! oraz fenomenalnym Klask od G3 zobaczyłem, że trochę trzeba będzie wydać na nowatorską zręcznościówkę. Na szczęście Egmont wydał coś taniego i przyjemnego w ogrywaniu, a mianowicie: Kiwi – Leć, nielocie, Leć!

Gra opowiada o Kiwi, które chcą udać się na wyprawę, ale, jako że latać nie umieją, postanawiają wskoczyć do skrzyni i odlecieć razem z transportem. W grze staramy się wystrzeliwać nasze Kiwi do takiej skrzyni, kto pierwszy ułoży ze swoich nielotów kwadrat 2x2 wygrywa (a jego Kiwi szczęśliwie udają się w podróż życia).

Mechanika

Każdy z graczy dostaje kilka krążków Kiwi oraz wyrzutnię. Naszym celem jest wstrzeliwanie krążków do skrzyni (podzielonej na kwadraty) i ułożenie naszego koloru Kiwi w kwadrat 2x2 lub poczekanie, aż wszyscy pozbędą się swoich krążków i posiadanie najwięcej swoich krążków nieprzykrytych w środku planszy.

W praktyce zasady mikrozasad jest mało, więc sporów nie ma, a gra przebiega bardzo płynnie. Grywalność jest dużym plusem tytułu, a zabawa ze współzawodniczenia z innymi graczami jak najbardziej idzie na plus.

Wydanie

Wypraska pudełka, która służy jako plansza, również w tym tytule się sprawdziło (podobnie jak w Megawojownikach). Olbrzymi plus dostają tutaj same wyrzutnie, które działają dobrze i nie ma obawy, że się zniszczą. Jak zawsze wydawnictwo Egmont trzyma poziom wykonania w stosunku do ceny na wysokim poziomie!

Podsumowanie

Gra Kiwi to ciekawa zręcznościowa zabawa dobra dla każdego (młodego czy starego). Grywalność i aż dwa sposoby na zwycięstwo potrafią wciągnąć oraz zatrzymać przy tytule na wiele gier z rzędu. Niestety gra nie jest regrywalna, ale jak za taką cenę (około 70 zł), można przymknąć na to oko.

 

Plusy:

  • Stosunek ceny do wykonania
  • Dla młodszych i starszych graczy
  • Grywalność

 

Minusy:

  • Brak dodatkowych trybów rozgrywki
  • Często bardziej będzie się opłacało poczekać, aż wszyscy gracze pozbędą się Kiwi i poprzykrywać ich krążki swoimi.

.

.

.

.

Serdecznie dziękujemy wydawnictwu Egmont za egzemplarz do recenzji!

Artur

Mam na imię Artur. Planszòwkami zagrywam się od 8 lat, bo jakoś tak czas przy nich szybciej leci... No wiecie: Wpadłem na chwile, zostałem na dłużej, a teraz mówią do mnie: "szybciej, bo czekam na swoją turę!". Preferuję gry kooperacyjne i kolekcjonerskie gry figurkowe.

Do moich zainteresowań wchodzą też komiksy o amerykańskich superbohaterach, fantastykaoraz anime.

Latest posts by Artur (see all)