Tylko dokładne trafienia
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Szukaj w postach
Szukaj na stronach
Filtruj po kategoriach
Bez kategorii
e-Planszówka
Felieton
Gry dla dwóch
Gry ekonomiczne
Gry imprezowe
Gry jednoosobowe
Gry kafelkowe
Gry karciane
Gry kooperacyjne
Gry logiczne
Gry strategiczne
Kącik opowieści
Paski
Planszówkowa Lama
Recenzja
Relacja
TheFoTB prezentuje
Tiny Wooden Pieces
Top10
Unsorted
Up To 4 Players
Loading Quotes...

Gold nie poszedł na marne – Boss Monstera: Niezbędnik Bohatera

Boss Monster przyciąga prostą mechaniką, ciekawym pomysłem oraz humorem skierowanym do naszej braci geeków. Przedłużeniem tej tradycji jest właśnie nowy mały dodatek to tego tytułu nastawiony na „wyekspenie” naszych dzielnych punktów zwycięstwa poszukiwaczy przygód.

Tak jak wcześniej zdobywanie punków zabijanie bohaterów nie było wielkim wyzwaniem i nawet najwyższy poziom rozgrywki doprowadzał do śmierci, któregoś z graczy raczej rzadko. Tak dodatek przemienia kochanych Mario w Mario po dużym grzybie. Około połowa śmiałków przebywających w wiosce będzie wyposażonych w narzędzia prawdziwego zniszczenia. Wśród tych przedmiotów znajdziemy takie dające: bonusy do ataku, dodatkowe niszczące zdolności, wsparcie dla innych wojaków, psucie lochów, itd.

Mechanika

Dodany został tylko prosty system przydzielania przedmiotów bohaterom, reszta gry pozostała taka sama, lecz zdecydowanie częściej będziemy brać pod uwagę możliwość pozabijania reszty graczy nad opcję zdobycia 10 punktów. W podstawowej wersji gry raczej rzadko stosowało się taką taktykę, teraz tę ścieżkę można bardzo dobrze wykorzystać... Dodatkowo, w ramach nagrody za zmagania się z cwaniakami plądrującymi Twoje lochy będziesz mógł w przyszłości użyć efektu zdobytego od niego przedmiotu. Najczęściej by wpłynąć na niekorzyść innych graczy!

Wykonanie, klimat, cena itemków

Wykonanie pozostaje takie same (czyli koszulkujemy i tak), a klimacik jak najbardziej zachowany. Szczególną uwagę przykuwa pudełko na wzór opakowania gier na mini konsole nintendo (ndsy i inne), jest to olbrzymi plus i każdemu geekowi sprawi wiele zadowolenia. Na pozytyw idzie też fakt, że karty nie powtarzają się, czyli dostajemy, aż 20 bardzo ciekawych, ociekających nawiązaniami, kart (badajcie: Święty granat ręczny!). Dostajemy też kilka komnat i czarów, ale tutaj wiele rozwodzić się nie trzeba. Po prostu rozszerzają odrobinę talie podstawowe. Cena dodatku jest na tyle mała, że można wejść do sklepu, zobaczyć, że gra stoi na półce i ją wziąć.

Dodatek i granie na 5 osób

W podstawce nie było z tym problemu, w dodatku za to będziemy potrzebować specjalnego home rule'a: Gdy skończy się talia bohaterów, podliczamy ile kto ma ran i punktów zwycięstwa (zapisujemy na kartce, podliczamy kostkami/counterkami), następnie zbieramy karty, tasujemy i tworzymy nową talię (jak w instrukcji). Po czym kontynuujemy rozgrywkę, przy czym karty wskrzeszające i usuwające bohaterów z toru punktacji gracza przestają działać do końca rozgrywki.

Podsumowanie

Jeżeli podobał Ci się Boss Monster i chcesz jeszcze zwiększyć poziom trudności, to śmiało polecam ten dodatek. Nie dostaniemy tutaj magicznej zmiany gry, acz ciekawą opcję w rozgrywce na, którą zdecydowanie trzeba zważać.

Jeżeli za to lubisz zabijać Swoich rywali, bierz w ciemno! W końcu nastała pora na nowe możliwości w manipulowaniu punkta... już nie punktami, tylko prawdziwymi terminatorami!

Plusy:

  • Większe wyzwanie
  • Pudełeczko
  • Cena
  • W końcu realne szanse zabicia współgraczy...

Minusy:

  • Brak

Serdecznie dziękujemy wydawnictwu Trefl Joker Line za egzemplarz do recenzji!

Artur

Mam na imię Artur. Planszòwkami zagrywam się od 8 lat, bo jakoś tak czas przy nich szybciej leci... No wiecie: Wpadłem na chwile, zostałem na dłużej, a teraz mówią do mnie: "szybciej, bo czekam na swoją turę!". Preferuję gry kooperacyjne i kolekcjonerskie gry figurkowe.

Do moich zainteresowań wchodzą też komiksy o amerykańskich superbohaterach, fantastykaoraz anime.

Latest posts by Artur (see all)