Tylko dokładne trafienia
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Szukaj w postach
Szukaj na stronach
Filtruj po kategoriach
Bez kategorii
e-Planszówka
Felieton
Gry dla dwóch
Gry ekonomiczne
Gry imprezowe
Gry jednoosobowe
Gry kafelkowe
Gry karciane
Gry kooperacyjne
Gry logiczne
Gry strategiczne
Kącik opowieści
Paski
Planszówkowa Lama
Recenzja
Relacja
TheFoTB prezentuje
Tiny Wooden Pieces
Top10
Unsorted
Up To 4 Players
Loading Quotes...

Prezent na dzień dziecka – Torcik i Zgadnij! Co jest inaczej?

Jeżeli jeszcze nie masz upatrzonego prezentu na dzień dziecka, postaramy się znaleźć rozwiązanie. Firma G3 kilka chwil przed tym wydarzeniem wydała kilka ciekawych gier dla maluchów w wieku 4+. M.in. pamięciówkę „Leo”, zręcznościowy „Torcik” oraz zgaduj-zgadulę „Zgadnij, Co jest inaczej?”. W dzisiejszej recenzji postaram się przedstawić dwa ostatnie tytuły, do dzieła, jest przecież mało czasu na zakupy!

 

 

Torcik

 

Zawartość tej małej karcianki bardzo przykuwa uwagę dziecka, mamy tu bowiem trochę kart, kartonowy żetonik tortu oraz pieczątkę. Sugerowany wiek na pudełku to 5+, a graczy do rozgrywki może przysiąść od 3 do 6.

Gra polega na uproszonej wersji znanej gry piotruś połączonej z refleksem. Wymieniamy się kartami z innymi graczami, aż będziemy mieli na ręce torty jednego koloru. Gdy to nam się uda staramy się jak najszybciej położyć rękę na żetonie tortu, w tym samym czasie inni gracze też muszą zareagować i postawić rękę na tort. Ostatnia osoba dostaje na rękę pieczątkę. Gracz z najmniejszą ilością pieczątek wygrywa.

Moim zdaniem gra skonstruowana jest dobrze. Prostota zasad i moc przyciągania tego tytułu to klucz do sukcesu. Raz nauczony smyk chętnie sięgnie po ten tytuł i często będzie go nosił do znajomych lub do przedszkola/podstawówki. Myślenia jest w sam raz (bo jednak trzeba się skupić i wybrać, jaką kartę przekazujemy dalej by mieć jeden kolor na ręce) i na dodatek musimy być czujni, bo ktoś może już kłaść rękę na żetonie. Cena sugerowana (około 39 zł) jak najbardziej pasuje, bowiem jakość wykonania oraz zabawa z rozgrywki są bezcenne.

Zalety:

  • Torcik to godny syn i następca tronu znanego Piotrusia
  • Wciąga na całego
  • Nawet jak nie podchodzą nam karty to możemy wygrać dzięki naszej szybkości!

Zgadnij! Co jest inaczej?

Kolejna pozycja to bardzo ciekawie zrobiona gra pamięciowa. Pewnie każdy z was kojarzy porównanie dwóch zdjęć i wielki napis „znajdź 10 różnic", autor postarał się zmienić te łamigłówki w ciekawą grę dla dzieci (od 2 do 6) w wieku 4+.

W pudełeczku mamy karty z obrazkami, gdzie z jednej strony znajduje się prosta ilustracja, a z drugiej ta sama lekko zmieniona. W trakcie rozgrywki na stole będzie około 6-20 kart i naszym celem będzie znalezienie tej, która została obrócona na drugą stronę. Wszyscy gracze zamykają oczy i czekają, aż jedna z kart zostanie obrócona i padnie hasło „Zgadnij! Co jest inaczej?”, wtedy rozpoczyna się wyścig kto pierwszy wskaże właściwą kartę. Jak nam się uda dokładamy jedną z naszych kart na stół i kontynuujemy zabawę. Gdy skończą nam się karty wygrywamy!

******************************                                                      

 

Gra jest rewelacyjna nie tylko dla dzieci! Podczas grania z dorosłymi jest podobna ilość zabawy, gdyż liczy się bystre oko i dobra pamięć. Karty są praktycznie niezniszczalne, więc przypływ adrenaliny nie wyrządzi im szkód, więc cena identyczna z „Torcikiem” jak najbardziej pasuje pomimo braku pieczątki i żetonika.

******************************                                                             

To teraz czytelniku: Zgadnij! Co jest inaczej?

Zalety:

  • Dobre nawet dla najmłodszych
  • Można pograć wśród dorosłych
  • Zasady w sekundę

 

Co wybrać?

Decyzję pozostawiam Tobie drogi czytelniku. Czy Twoje dziecko lubi piotrusia i gry na refleks? Czy może bardziej przypadają mu do gustu łamigłówki z cyklu „Znajdź 10 różnic”? Może masz dwójkę i obie gry Ci się przydadzą?

W każdym razie zapraszamy do sklepów, dzień dziecka już jutro!

Artur

Mam na imię Artur. Planszòwkami zagrywam się od 8 lat, bo jakoś tak czas przy nich szybciej leci... No wiecie: Wpadłem na chwile, zostałem na dłużej, a teraz mówią do mnie: "szybciej, bo czekam na swoją turę!". Preferuję gry kooperacyjne i kolekcjonerskie gry figurkowe.

Do moich zainteresowań wchodzą też komiksy o amerykańskich superbohaterach, fantastykaoraz anime.

Latest posts by Artur (see all)