Generic selectors
Tylko dokładne trafienia
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Szukaj w postach
Szukaj na stronach
Filtruj po kategoriach
Bez kategorii
e-Planszówki
Felieton
Gry dla dwóch
Gry ekonomiczne
Gry imprezowe
Gry jednoosobowe
Gry kafelkowe
Gry karciane
Gry kooperacyjne
Gry logiczne
Gry strategiczne
Kącik opowieści
Paski
Planszówkowa Lama
Recenzja
Relacja
TheFoTB prezentuje
Tiny Wooden Pieces
Top10
Unsorted
Up To 4 Players
Loading Quotes...

SPOT informacja prasowa numer 1

Larpuj na półno­cy!

SPOT 2016 to już siód­ma edy­c­ja kon­wen­tu SPOT-kanie z larpa­mi. Ten niewiel­ki kon­went jest dedykowany lar­pom oraz innym grom fab­u­larnym. W tym roku będzie trwać on jeden dzień dłużej niż zazwyczaj, czyli cztery dni. Tegoroczny SPOT odbędzie się w ter­minie 29 kwiet­nia — 2 maja na tere­nie szkoły pod­sta­wowej w Ban­inie (tuż koło Gdańs­ka). Koszt kon­wen­tu to jedyne 80 zł za 4 dni z noclegiem.

Więcej pod­sta­wowych infor­ma­cji moż­na znaleźć pod adresem: http://spot.larp-zt.pl/informacje/ oraz http://spot.larp-zt.pl/akredytacja/

Głównym rdze­niem SPOTa jest pro­gram, który zawsze jest bogaty i różnorod­ny. W tym roku będzie on trwać w sum­ie 90 godzin (przez 4 dni) i zostanie podzielony na bieg­nące dwa równole­gle blo­ki pro­gramowe. Na dzień dzisiejszy zostało już zgłos­zonych pon­ad 17 punk­tów pro­gra­mu, w tym 12 larpów. Zgłaszanie punk­tów pro­gra­mu trwa do dnia 1 kwiet­nia 2016 r.

Szczegółowe infor­ma­c­je na tem­at pro­gra­mu moż­na znaleźć pod adresem: http://spot.larp-zt.pl/punkty-programu/

Jak co roku zostanie roze­grany konkurs Czary — w tym roku już po raz piaty. Czary 2016 zostały zmienione w sto­sunku do poprzed­nich lat (m. in. mniejsza skala ocen) i zostaną przyz­nane w kat­e­go­ri­ach: najlep­szy larp i najlep­szy strój. Dodatkowo zostanie przyz­nana nagro­da pub­licznoś­ci za najlep­szy strój. Za wybór najlep­szego stro­ju odpowia­da Pra­cow­n­ia Gedeona (https://kuzniagedeona.wordpress.com/).

Więcej na tem­at konkur­su Czary 2016: http://spot.larp-zt.pl/czary-2016/

Serdecznie zaprasza­my na lar­pową majówkę — na SPOTa 2016!

Orga­ni­za­torzy SPOTa 2016

Strona inter­ne­towa: http://spot.larp-zt.pl/

Fan­pe­jdż: https://www.facebook.com/spotZT

Aleris

Moja przygoda z grami planszowymi zaczęła się już we wczesnej młodości, gdyż w wieku lat siedmiu zacząłem z tatą odkrywać tajniki szachów, Grzybobrania, Eurobiznesu (na którym w końcu każdy się wychował), itp. Powoli przerzuciliśmy się na bardziej zaawansowane jak na lata 90-te produkty firmy MB Parker. Operacja, Upiorne Zamczysko czy Pułapka na myszy do dnia dzisiejszego kurzą się na strychu. Później w moim sercu miejsce dla siebie znalazły RPG-i. Przez długi czas nie myślałem o powrocie do zwykłych gier planszowych. Wszystko zmieniło się, gdy urzekł mnie opis gry pod tytułem Munchkin... Bez dłuższego zastanawiania się zainwestowałem w tę pozycję i tak bardzo wciągnęła moich znajomych - nie raz skracaliśmy sesję, ażeby tylko trochę popsuć sobie nawzajem krwi przy zdobywaniu skarbów i poziomów. Następne wydarzenia potoczyły się niemalże lawinowo. Noc Planszówek organizowana przez Centrum Gier Pegaz, wciągnięcie znajomych... Od zakupu Munchkina mijają niespełna 3 lata. Dziś już wiem czym są gry kooperacyjne, co mi się w grach podoba, a co nie.

Kiedy przyjaciel zapytał mnie czy chcę uczestniczyć w projekcie The Fellowship of the Board (choć jeszcze się tak nie nazywał) nie miałem najmniejszych wątpliwości. Zabrałem ciężki wolumin księgi zaklęć i ruszyłem by wesprzeć dawnego towarzysza.