Generic selectors
Tylko dokładne trafienia
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Szukaj w postach
Szukaj na stronach
Filtruj po kategoriach
Bez kategorii
e-Planszówki
Felieton
Gry dla dwóch
Gry ekonomiczne
Gry imprezowe
Gry jednoosobowe
Gry kafelkowe
Gry karciane
Gry kooperacyjne
Gry logiczne
Gry strategiczne
Kącik opowieści
Paski
Planszówkowa Lama
Recenzja
Relacja
TheFoTB prezentuje
Tiny Wooden Pieces
Top10
Unsorted
Up To 4 Players
Loading Quotes...

SPOT dla wszystkich fanów LARPÓW

SPOT — spotkanie z larpa­mi — jest kon­wen­tem gier fab­u­larnych oraz terenowych, którego VII edy­c­ja odbędzie się w dni­ach 29 kwiet­nia – 2 maja 2016 roku na tere­nie Szkoły Pod­sta­wowej w Ban­inie, przy uli­cy Lot­niczej 15.

W ramach czterod­niowej imprezy Uczest­ni­cy będą mieli okazję wziąć udzi­ał w całej gamie larpów, terenówek, turniejów i sesji RPG oraz zagrać w kilka­dziesiąt dostęp­nych na miejs­cu gier plan­szowych. Z aktu­al­ną listą Punk­tów Pro­gra­mu może­cie zapoz­nać się pod linkiem http://spot.larp-zt.pl/punkty-programu/.

Oso­by, które nigdy nie brały udzi­ału w podob­nym wydarze­niu nie mają się czego obaw­iać. Spec­jal­nie przy­go­towane artykuły dostęp­ne na stron­ie kon­wen­tu, przy­jaz­na i chill­outowa atmos­fera oraz możli­wość poży­czenia stro­jów i rek­wiz­ytów na miejs­cu zag­waran­tu­ją Wam szy­b­ki oraz bezprob­le­mowy początek przy­gody z gra­mi fab­u­larny­mi.

Wszys­tkie infor­ma­c­je doty­czące imprezy zna­jdziecie na http://spot.larp-zt.pl/ oraz na grupie face­bookowej https://www.facebook.com/spotZT/.

 

Aleris

Moja przygoda z grami planszowymi zaczęła się już we wczesnej młodości, gdyż w wieku lat siedmiu zacząłem z tatą odkrywać tajniki szachów, Grzybobrania, Eurobiznesu (na którym w końcu każdy się wychował), itp. Powoli przerzuciliśmy się na bardziej zaawansowane jak na lata 90-te produkty firmy MB Parker. Operacja, Upiorne Zamczysko czy Pułapka na myszy do dnia dzisiejszego kurzą się na strychu. Później w moim sercu miejsce dla siebie znalazły RPG-i. Przez długi czas nie myślałem o powrocie do zwykłych gier planszowych. Wszystko zmieniło się, gdy urzekł mnie opis gry pod tytułem Munchkin... Bez dłuższego zastanawiania się zainwestowałem w tę pozycję i tak bardzo wciągnęła moich znajomych - nie raz skracaliśmy sesję, ażeby tylko trochę popsuć sobie nawzajem krwi przy zdobywaniu skarbów i poziomów. Następne wydarzenia potoczyły się niemalże lawinowo. Noc Planszówek organizowana przez Centrum Gier Pegaz, wciągnięcie znajomych... Od zakupu Munchkina mijają niespełna 3 lata. Dziś już wiem czym są gry kooperacyjne, co mi się w grach podoba, a co nie.

Kiedy przyjaciel zapytał mnie czy chcę uczestniczyć w projekcie The Fellowship of the Board (choć jeszcze się tak nie nazywał) nie miałem najmniejszych wątpliwości. Zabrałem ciężki wolumin księgi zaklęć i ruszyłem by wesprzeć dawnego towarzysza.