Tylko dokładne trafienia
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Szukaj w postach
Szukaj na stronach
Filtruj po kategoriach
Bez kategorii
e-Planszówka
Felieton
Gry dla dwóch
Gry ekonomiczne
Gry imprezowe
Gry jednoosobowe
Gry kafelkowe
Gry karciane
Gry kooperacyjne
Gry logiczne
Gry strategiczne
Kącik opowieści
Paski
Planszówkowa Lama
Recenzja
Relacja
TheFoTB prezentuje
Tiny Wooden Pieces
Top10
Unsorted
Up To 4 Players
Loading Quotes...

Top 10 gier na imprezę

Nadchodzą imieniny Andrzeja, które nie wiedzieć czemu, świętują wszyscy. Andrzejki to czas na imprezowanie. Na dobrej imprezie znajdziemy przekąski, pozytywnych ludzi no i oczywiście planszówki! (i czasem napoje wyskokowe 😉 ) Dziś zamierzam wam przedstawić 10 gier, które moim zdaniem idealnie posłużą jako świetna rozrywka na takie okazję. Przy tych tytułach na pewno będziecie się dobrze bawić (z alkoholem czy bez 🙂 ). Starałem się ukazać gry inne niż typowe klasyki jak Dobble, Jungle Speed, Taboo, Party Time itd., co nie oznacza, że są złe, również je polecam.

10.Bang

Prosta gra karciana. Jesteśmy kowbojami na dzikim zachodzie. Dostajemy kartę z rolą, na której mamy swój cel gry. Możemy zostać Szeryfem lub jego pomocnikiem, bandytą lub renegatem. Będziemy do siebie strzelać, wyzywać się na pojedynki, nasyłać na siebie Indian. Klimatyczny tytuł, gdzie dzięki zimnemu piwu, poczujemy się jak w prawdziwym salonie na dzikim zachodzie.

9.Palce w Pralce

Rytmiczna gra gestów! Każdy z graczy otrzymuje kartę gestu. W rytm piosenki Queen „We will rock you” wywołujemy się nawzajem swoimi gestami. Gdy nas wywołają, musimy odpowiedzieć, a następnie wywołać następną osobę. I tak dopóki się ktoś nie pomyli. Brzmi prosto, ale tak nie jest! Gesty potrafią być bardzo podobne do siebie. Może się również zdarzyć, że zagubimy się podczas wystukiwania rytmu. Naprawdę szalona gra. Zwłaszcza o 3 w nocy na konwencie.

8.Koncept

W grze tej mamy planszę z różnymi obrazkami/symbolami. W parach, poprzez dobre umieszczenie znaczników, pokazujemy hasło podane na karcie. Brzmi prosto, ale nie zawsze tak jest. Kreatywność będzie tutaj wręcz wymagana. Zabawa jest przednia, kiedy gracze próbują odgadnąć hasło. Dla bardziej zaawansowanych są trudniejsze kategorie. Z doświadczenia wiem, że punkty nie będą przydatne, bo do dobrej zabawy nie są one potrzebne.

7.Mamy Szpiega

Kolejna gra z ukrytą tożsamością. Uczestnicy zabawy dostają kartę lokacji, w której się znajdują. Jeden z nich jest szpiegiem, a jego zadaniem jest odgadnięcie, w jakiej lokacji się znajduje. Wszyscy nawzajem pytają się o miejsce, w którym przebywamy. Czy się porusza? Jacy ludzie w nim przebywają? Tam się pracuje, czy miło spędza czas? Celem pozostałych jest odnalezienie szpiega przed upływem wyznaczonego czasu. Kolejna gra w nowym, ciekawym stylu.

6.Tik Tak Bum!

Przy tym tytule zabawę mamy bombową! Wykładamy kartę z "sylabą" i "włączamy" bombę. Ten, kto posiada bombę, mówi słowo mające ową "sylabę" i przekazuje dalej. U tej osoby, u której wybuchnie bomba (i nigdy nie wiadomo kiedy to nastąpi) dostaje punkt karny. Kto ma ich najmniej wygrywa. Jest to gra, gdzie ludzie wybuchną śmiechem przy eksplozji bomby, bądź zupełnie na odwrót. Tak więc, nie polecam jej osobom o słabych nerwach. Nawet znajomość bardzo wyrafinowanych słów nie pomoże. Dla tych, którzy uważają tą wersję za trudną, polecam Tik Tak Bum Junior! Zamiast "sylab" mamy kategorie, do których podajemy hasła z nimi związane.

5.Tak, Mroczny Władco

Banda goblinów Mrocznego Władcy - Rigora Mortisa, została wysłana na kolejną misję i jak zwykłe ją spartoliła. Waszym celem będzie, jako jeden z tych goblinów, wytłumaczenie się przed swoim panem z niepowodzenia misji. Będziecie się nawzajem oskarżać, wymyślać niestworzone historie, do momentu gdy nie zostaniecie objęci Mrocznym Spojrzeniem Rigora Mortisa. Jest to Storytelling, w którym mamy konkretny cel - uniknąć kary. Jak sama rozgrywka się potoczy, zależy już tylko od nas i od tego, co Mroczny władca zadecyduje. Elastyczność zasad sprawia, że gra się przyjemnie i na luzie.

4.Lift it

Gra została ostatnio pokazana na targach w Essen. Zawsze chciałeś zostać operatorem żurawia? Ta gra Ci na to pozwoli. Tylko tak naprawdę to TY będziesz żurawiem. Mając wyłącznie dźwig zaczepiony na głowie i klocki, budujemy strukturę ukazaną na karcie. Jest to wyzwanie dla wszystkich graczy, zwłaszcza gdy są w stanie upojenia. Dodatkowo dochodzi tryb drużynowy, gdzie dwie osoby mają jeden haczyk. Zabawa jest przednia, a czasami nawet frustrująca. Gra ma jeszcze jakiś tor, po którym się chodzi, ale niespecjalnie jest używany. Samo budowanie daje frajdę. Niestety, póki co nie jest wydana w Polsce.

3.Avalon

Tytuł znany i lubiany wśród graczy. Wcielamy się w rycerzy króla Artura, którzy chcą wykonać przydzielone im zadanie. Lecz nie będzie tak łatwo, gdyż części graczy przypadnie bycie poplecznikami Mordreda, sabotujący nasze działania. Sama mechanika jest oparta na klasycznej grze w Mafię. Wysyłamy rycerzy na misję i zależnie od tego po jakiej są oni stronie konfliktu, decydują o sukcesie i porażce wykonywanego zadania. Fałszywe oskarżenia, kłamstwa, intrygi...To wszystko w jednej grze, która będzie świetnym dodatkiem do imprezy. UWAGA - podobno niszczy związki i przyjaźnie.

2.VuDu

Wredna gra, w której przeklinamy swoich wrogów. Każdy z graczy, aby rzucić kartę klątwy, musi wyrzucić odpowiednie składniki na kostkach. Zmuś swoich przeciwników do syczenia, kumkania, grania bez jednej ręki lub na stojąco. Oni zaś nie pozostaną Ci dłużni i każą Ci grać siedząc na podłodze, przy okazji zachowując się jak prawdziwy arystokrata, który sepleni. Śmiechu co nie miara, a każdemu ta gra się spodoba - bo w końcu lubimy dowalać sobie nawzajem.

1.Wojownicy Podziemi

Jest to moim zdaniem hit pośród gier planszowych, nie tylko imprezowych. Wcielamy się w grupę poszukiwaczy przygód, chcących pokonać potwory czające się w lochach. Pokonywanie ich, zależy od naszej zręczności, gdyż musimy rzucać kostką do tarczy. Wynik na tarczy oznacza zadane obrażenia w potwora. Walcząc z niektórymi, trzeba rzucać kostką konkretną techniką, np: rzut z nosa, od pudełka, z wyskoku, z pod stołu itd. Nietypowe podejście do gry przygodowej pozwala nam świetnie się przy niej bawić. Dodatkowo, posiada sporą dawkę humoru. Gra zapewni nam salwy śmiechu. Mimo luźnego podejścia sama partia jest wyzwaniem, gdyż zwycięstwo nie jest takie banalne.