Generic selectors
Tylko dokładne trafienia
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Szukaj w postach
Szukaj na stronach
Filtruj po kategoriach
Bez kategorii
e-Planszówki
Felieton
Gry dla dwóch
Gry ekonomiczne
Gry imprezowe
Gry jednoosobowe
Gry kafelkowe
Gry karciane
Gry kooperacyjne
Gry logiczne
Gry strategiczne
Kącik opowieści
Paski
Planszówkowa Lama
Recenzja
Relacja
TheFoTB prezentuje
Tiny Wooden Pieces
Top10
Unsorted
Up To 4 Players
Loading Quotes...

O The Fellowship of The Board słów kilka…

W listopadzie 2014 roku pojaw­ił się pomysł stworzenia blo­ga plan­szówkowego. Rodzi­ca­mi tego planu byli: Rafał Kociniews­ki (dobrze znany jako Pow­er­Milk), Rafał (Aleris), Roksana (Leubrana), Syl­wia (Shin­go) oraz Mateusz (Kowal­s­ki). Po 4 miesią­cach deba­towa­nia nad wymi­arem blo­ga oraz (co najważniejsze) jego nazwą, Alerisowi udało się prze­for­sować The Fel­low­ship of The Board. Gdy­bym uczest­niczył w tych debat­ach zapewne próbowałbym ustaw­ić coś w tem­atyce Gwiezd­nych Wojen… (więc strona nazy­wała­by się: „The Empire of The Board” albo coś w tym sty­lu — koniecznie w kon­tekś­cie z Imperi­um, bo inaczej wsparłbym nazwę Fel­low­ship).

Pod koniec obrad­owa­nia pojaw­iłem się ja, dostałem propozy­cję, by dołączyć do blo­ga i pisać raz w tygod­niu artykuły. Jeżeli spo­jrzy­cie na moje archi­walne tek­sty, widać, że mi się to trochę nie udało! Pomiędzy moi­mi pier­wszy­mi tek­sta­mi są duże luki, na przykład artykuły Shad­ows over Camelott oraz Urban Pan­ic (dru­gi tekst) dzieli dwu­miesięcz­na prz­er­wa.

W pewnym momen­cie dostałem propozy­cję od ówczes­nego kap­i­tana Fel­low­shipa, czyli Pow­er­Mil­ka, by zająć jego pozy­cję i dowodz­ić poczy­na­ni­a­mi blo­ga. Jako że człowiek ze mnie trochę żąd­ny władzy, przyjąłem tę propozy­cję. Wtedy jeszcze nie byłem gotowy, więc moje „dowodze­nie” częs­to leżało.
Po wielu niuansach w blogu nie zostało wielu założy­cieli, gdyż jedynym z nich jest Aleris, a aktu­al­ny skład nie jest o wiele więk­szy. Udało mi się zwer­bować mojego starego druha Wald­ka, którego znam dokład­nie tyle, ile lat siedzę już w plan­szówkach innych niż monopol, itp. Ostat­nim członkiem zało­gi został Maciej (Gal­va­dos), który przyszedł na chwilę, by zro­bić stronę, lecz okaza­ło się, że został na dłużej. Tutaj zna­jdziecie link do jego pier­wszej recen­zji, liczę, że jak zna­jdzie trochę cza­su, to się rozkrę­ci i napisze więcej!

Może nie jest nas wielu, ale każdy z nas kom­bin­u­je, ile się da, by blog się rozwi­jał i zaw­ier­ał coś ciekawego.
Gal­va­dos nieustan­nie zmienia coś na stron­ie, Aleris pisze do wydawnictw o podsyłanie plan­szówek do recen­zji, Waldek rekla­mu­je, a ja… no cóż. Powiedzmy, że robię wszys­tko po trochu oprócz pisa­nia do wydawnictw. Przede wszys­tkim tworzę więk­szą część memów, które pojaw­ia­ją się z okazji MemeMo­n­day na naszym face­booku (liczę, że kogoś to śmieszy!). Oczy­wiś­cie w każdy wtorek, czwartek i sobotę staramy się posil­ić was artykuła­mi o tem­atyce plan­szówkowej.

Co planujemy na przyszłość:

Oczy­wiś­cie będzie więcej tek­stów, więcej nowoś­ci oraz więcej Top10!

Za jak­iś czas pojawi się kącik Ver­sus (ten plan dłu­gooo się już odkładał). Pole­gać będzie na zma­gani­ach dwóch członków naszego zespołu w przykład­owej poty­czce w grze (najczęś­ciej kolekcjon­er­skiej). Postaramy się zawsze zna­j­dować ciekawe duele w sty­lu X-Wing: Bob­ba Fett vs. Han Solo (Aleris, szykuj się na pranie tył­ka. Solo jedzie do Jab­by).

Każdy lubi strony pokro­ju kwe­jk lub 9gag, więc na the­fotb pojawi się odnośnik do strony: Plan­szówkowa Lama. Będzie on zaw­ier­ał wszys­tkie nasze archi­walne memy oraz posi­adał możli­wość dodawa­nia waszych, by pojaw­iały się na stron­ie głównej. Liczę, że się przyjmie!

Z okazji świę­ta pow­sta­nia pomysłu życzę Wam i całej załodze wszys­tkiego dobrego!

W rocznicę pow­sta­nia blo­ga przyszyku­je­my jak­iś konkurs z nagro­da­mi.

Liczę, że miło spędza­cie czas na naszej stron­ie. Jeżeli for­ma tek­stów lub jakieś inne rzeczy się nie podoba­ją, to pisz­cie! Oso­biś­cie odpowiem i postaram się wszys­tko oga­r­nąć, by czy­tało się lep­iej.

Poz­draw­iam wszys­t­kich serdecznie
Camelot

Artur

Mam na imię Artur. Planszòwkami zagrywam się od 8 lat, bo jakoś tak czas przy nich szybciej leci... No wiecie: Wpadłem na chwile, zostałem na dłużej, a teraz mówią do mnie: "szybciej, bo czekam na swoją turę!". Preferuję gry kooperacyjne i kolekcjonerskie gry figurkowe.

Do moich zainteresowań wchodzą też komiksy o amerykańskich superbohaterach, fantastykaoraz anime.